11 0

Takime me strukturat e Frymës së Re Demokratike

Drejtues të lartë të Frymës së Re Demokratike kanë organizuar gjatë ditëve të fundit takime me strukturat e partisë në qarqe të ndryshme të vendit.

April 12, 2014 LAJME
1 0

Drejtues të FRD, marrin pjesë në festimet e “Ditës së Ulqinit”

Ditën e shtunë përfaqësues të Frymës së Re Demokratike morën pjesë në festimet e “Ditës së Ulqinit”. Gjatë këtij takimi të organizuar me ftesë të

April 08, 2014 LAJME
1 0

Topi takon kryetarin e AKR-së, z.Behgjet Pacollin

Mesditën e sotme, kryetari i Frymës së Re Demokratike, Prof. Dr. Bamir Topi së bashku me disa përfaqësues të FRD-së, zhvilloi një takim me z.Behgjet

April 02, 2014 LAJME
1 0

Oketa: Antarësimi ne NATO, themel i fortë per forcimin e shtetit ligjor

U mbushën 5 vjet nga dita kur Shqipëria u bë anëtare e Aleancës së Atlantikut të Veriut (NATO) dhe sigurisht kjo është një ngjarje që

April 02, 2014 LAJME
1 0

Fryma e Re Demokratike festoi mes miqve ditën e botimit të gazetës së saj

Të enjten doli ne treg gazeta “Fryma e re”, botim i FRD-së. Jo pa qëllim gazeta ju shtua tregut gazetaresk ne Shqiperi në 20 shkurt,

February 21, 2014 LAJME
topi 0

Topi uron ditën e Pavarësisë së Kosovës

Ish presidenti i Republikës Bamir Topi dhe njëkohësisht kryetar i FRD uron perzemersisht mbarë popullin e Kosovçs në ditën e përvjetorit të gjashtë të pavarësisë.

February 17, 2014 LAJME
1 0

FRD mbledh kryesine dhe departamentet, Topi: 21 janari dhunim i shtetit nga pushteti

Oketa: FRD do të japë mendimet e saj mbi reformat administrative dhe ato ligjore. Topi: 21 janari natë e ftohtë dimri ende e pazbardhur. Fryma

January 22, 2014 LAJME
1 0

FRD mbledh Asamblenë, Topi: Kjo është qeveria e show-t, grimit politik dhe humbjes së besueshmërisë tek ndërkombëtarët

FRD: pas 100 ditësh, qeveria nuk shfaq as rezultate, as prirje për të qenë pozitive në sjelljen e saj. Asambleja: Në Janar, FRD ristrukturohet sipas

December 23, 2013 LAJME
1 0

FRD: Ndëshkimi i korrupsionit dhe mosfunksionimi i shtetit ligjor, arsyet kryesore për refuzimin e statusit

Fryma e Re Demokratike shpreh shqetësimin e saj lidhur me vendimin e Këshillit tw Ministrave të jashtëm të BE-së për refuzimin e statusit të vendit

December 18, 2013 LAJME
1 0

Itali, Topi takohet me Vincenzo Paglia, President i Këshillit Papnor për Familjen

Gjatë vizitës në Itali, Kryetari i Partisë, Fryma e Re Demokratike, Bamir Topi zhvilloi në Romë një takim miqësor me Imzot Vincenzo Paglia, President i

November 13, 2013 LAJME
Back to Top Copyright © 2013 - Fryma e re Demokratike. All rights reserved. Powered by Dynamica